Adult Rec. Schedules

 

Sun. May 27, 2018 
Sonoma Turf 
1:00 PM Chunk Slim Boys VS  Smokin Aces 
3:00 PM Gaz Metan  VS  Nation FC
5:00 PM FC Yippity Yap VS  AWD United
7:00 PM Etobicoke FC VS  Vida FC
Bindertwine Sr.
5:00 PM JB United  VS  2 Goals 1 Cup
7:00 PM Toronto Azzurri VS  Post Gamers
Tommy Douglas SS
1:00 PM Porto Bello FC  VS  DG FC
3:00 PM Wisla FC VS  Leo's Uncles
5:00 PM Gyralchester United VS  BOV 777
7:00 PM JP's Army VS  Bulfon FC
Sonoma Grass
5:00 PM Adamo FC VS  Write-Off FC
       
Sun. June 03, 2018 
Sonoma Turf 
1:00 PM Smokin Aces VS  JP's Army
3:00 PM Leo's Uncles VS  Bov 777
5:00 PM Post Gamers  VS  Nation FC
7:00 PM Gyralchester United VS  Adamo FC
Bindertwine Sr.
5:00 PM 2 Goals 1 Cup VS  Porto Bello FC
7:00 PM EFC  VS  Wisla FC
Tommy Douglas SS
1:00 PM Chunk Boy Slim  VS  AWD United 
3:00 PM Toronto Azzurri  VS  Gaz Metan
5:00 PM Yippity Yap FC VS  Bulfon FC
7:00 PM Write -Off FC VS  JB United 
Sonoma Grass
7:00 PM DG FC  VS  Vida FC 
       
Sun. June 10,2018 
Sonoma Turf 
1:00 PM Bulfon FC  VS  Chunk Boy Slim
3:00 PM DG FC  VS  Wisla FC
5:00 PM Porto Bello FC  VS  Write-Off FC
7:00 PM EFC  VS  BOV 777
Bindertwine Sr.
5:00 PM Yippity Yap FC   VS  Nation FC 
7:00 PM Gyralchester United  VS  JB United
Tommy Douglas SS
1:00 PM AWD United  VS  Toronto Azzurri 
3:00 PM Adamo FC  VS  2 Goals 1 Cup
5:00 PM Gaz metan  VS  Smokin Aces
7:00 PM JP's Army VS  Post Gamers
Sonoma Grass
7:00 PM Leo's Uncles VS  Vida FC 
       
       
       
Sun. June 17, 2018 
Sonoma Turf 
1:00 PM Post Gamers  VS  AWD United 
3:00 PM Gaz Metan VS  Yippity Yap FC 
5:00 PM Nation FC  VS  Toronto Azzurri
7:00 PM Gyralchester FC VS  Vida FC
Bindertwine Sr.
5:00 PM Wisla FC VS  Write-Off FC
7:00 PM EFC  VS  JB United
Tommy Douglas SS
1:00 PM JP's Army  VS  Chunk Boy Slim 
3:00 PM BOV 777 VS  2 Goals 1 Cup
5:00 PM Bulfon FC  VS  Smokin Aces 
7:00 PM Porto Bello FC  VS  Leo's Uncles
Sonoma Grass
7:00 PM Adamo FC  VS  DG FC 
       
Sun. June 24, 2018 
Sonoma Turf 
1:00 PM Bulfon FC  VS  Toronto Azzurri
3:00 PM Nation FC VS  Chunk Boy Slim 
5:00 PM Gaz Metan  VS  Post Gamers 
7:00 PM 2 Goals 1 Cup VS  Vida FC 
Bindertwine Sr.
5:00 PM AWD United  VS  Smokin Aces 
7:00 PM Gyralchester United VS  Wisla FC 
Tommy Douglas SS
1:00 PM Adamo FC  VS  Leo's Uncle
3:00 PM Chunk Boy Slim  VS  Yippity Yap FC 
5:00 PM DG FC  VS  JB United 
7:00 PM EFC  VS  Porto Bello FC
Sonoma Grass
7:00 PM BOV 777 VS  Write-Off FC 
       
Sun. July 08, 2018 
Sonoma Turf 
1:00 PM Nation FC  VS  Bulfon FC 
3:00 PM Gyralchester United  VS  Porto Bello FC
5:00 PM Leo's Uncles  VS  JB United 
7:00 PM Adamo FC  VS  EFC 
Bindertwine Sr.
5:00 PM Wisla FC  VS   2 Goals 1 Cup
7:00 PM Yippity Yap Fc  VS  Post Gamers
Tommy Douglas SS
1:00 PM Bov 777 VS  DG FC 
3:00 PM Chunk Boy Slim VS  Gaz Metan 
5:00 PM Tornoto Azzurri VS  Smokin Aces 
7:00 PM Write-Off FC  VS  Vida FC 
Sonoma Grass
7:00 PM JP'S Army  VS  AWD United 

Sun. July 15, 2018 
Sonoma Turf 
1:00 PM 2 Goal 1 Cup VS  Write -Off FC 
3:00 PM DG FC  VS  Leo's Uncles
5:00 PM Smokin Aces  VS  Post Gamers
7:00 PM Adamo FC  VS  JB United
Bindertwine Sr.
5:00 PM Porto Bello FC  VS  Wisla FC 
7:00 PM Gyralchester United  VS  EFC 
Tommy Douglas SS
1:00 PM Toronto Azzurri VS  JP's Army 
3:00 PM AWD United  VS  Nation FC 
5:00 PM Gaz Metan VS  Bulfon FC
7:00 PM Chunk Boy Slim VS  Yippity Yap FC 
Sonoma Grass
7:00 PM Vida FC VS  BOV 777
       
Sun. July 22, 2018 
Sonoma Turf 
1:00 PM Chunk Boy Slim VS  Post Gamers
3:00 PM Gyralchester United VS  Write-Off FC
5:00 PM Yippity Yap Fc VS  Toronto Azzurri
7:00 PM Wisla FC  VS  Adamo FC
Bindertwine Sr.
5:00 PM Bov 777 VS  Portobello FC 
7:00 PM Vida FC  VS  JB United
Tommy Douglas SS
1:00 PM Gaz Metan  VS  JP's Army 
3:00 PM AWD United  VS  Bulfon FC
5:00 PM Smokin Aces  VS  Nation FC 
7:00 PM Gyralchester United  VS  Write-Off FC
Sonoma Grass
7:00 PM EFC  VS  Leo's Uncles
       
Sun. July 29, 2018 
Sonoma Turf 
1:00 PM Leo's Uncles VS  Write-Off FC
3:00 PM Gyralchester United  VS  2 Goals 1 Cup
5:00 PM JB United  VS  Porto Bello Fc 
7:00 PM EFC  VS  DG FC 
Bindertwine Sr.
5:00 PM Wisla FC  VS  Bov 777
7:00 PM Smokin Aces  VS  Yippity Yap FC
Tommy Douglas SS
1:00 PM JP's Army  VS  Nation FC 
3:00 PM Post Gamers  VS  Bulfon FC 
5:00 PM Gaz Metan  VS  AWD United 
7:00 PM Vida FC  VS  Adamo FC 
Sonoma Grass
7:00 PM Chunk Boy Slim  VS  Toronto Azzurri
       
       
       
Sun. Aug. 12, 2018 
Sonoma Turf 
1:00 PM Write-Off  FC  VS  DG FC 
3:00 PM Smokin Aces  VS  Chunk Boy Slim
5:00 PM Gaz Metan  VS  Nation FC
7:00 PM Wisla FC  VS  Vida FC 
Bindertwine Sr.
5:00 PM JB United  VS   BOV 777
7:00 PM EFC  VS  2 Goals 1 Cup
Tommy Douglas SS
1:00 PM Adamo FC  VS  Porto Bello FC 
3:00 PM Post Gamers VS  Toronto Azzurri
5:00 PM Leo's Uncles  VS  Gyralchester United 
7:00 PM AWD United  VS  Yippity Yap Fc
Sonoma Grass
7:00 PM Bulfon FC  VS  JP's Army
       
Sun. Aug. 19, 2018 
Sonoma Turf 
1:00 PM Chunk Boy Slim  VS  Bulfon FC
3:00 PM Leo's Uncles  VS  2 Goals 1 Cup
5:00 PM DG FC  VS  Gyralchester United 
7:00 PM Smokin Aces  VS  Tornoto Azzurri
Bindertwine Sr.
5:00 PM Gaz Metan VS  Nation FC 
7:00 PM  Wisla FC  VS  JB United 
Tommy Douglas SS
1:00 PM JP's Army  VS  AWD United
3:00 PM Adamo Fc  VS  BOV 777
5:00 PM Post Gamers VS  Yippity Yap FC 
7:00 PM Vida FC  VS  Porto Bello FC
Sonoma Grass
7:00 PM Write -Off FC VS  EFC 
       
Sun. Aug. 26, 2018 -Division  A and B 
Sonoma Turf   TOP 8 Teams advance  to Quarters-Finals
1:00 PM Div. A -9th Place VS  Div. A - 10th Place 
3:00 PM Div. B-TBA VS  Div. B -TBA  
5:00 PM Div. A -TBA VS  Div. A -TBA 
7:00 PM Div. B -TBA   VS  Div. B -TBA  
Bindertwine Sr.
5:00 PM Div. A -TBA VS  Div. A -TBA 
7:00 PM Div. B-TBA VS  Div. B -TBA  
Tommy Douglas SS
1:00 PM Div. B -9th Place  VS  Div. A -11th Place 
3:00 PM Div. B-TBA VS  Div. B -TBA  
5:00 PM Div. A -TBA VS  Div. A -TBA 
7:00 PM Div. A -1st   VS  Div. A -1st  
Sonoma Grass
7:00 PM Div. B-10th Place  VS  Div. B -12th Place  
       
Sun. Sept. 09, 2018 -Division  A and B 
Sonoma Turf  -  Semi-Finals
1:00 PM Div. A-Semi's VS  Div. A-Semi's
3:00 PM Div. B-Semi's  VS  Div. B -Semi's 
5:00 PM Div. A -Semi's VS  Div. A -Semi's 
7:00 PM Div. B -Semi's   VS  Div. B -Semi's 
       
Sun. Sept. 16, 2018 -Division  A and B 
Sonoma Turf  - Finals
3:00 PM Div. B-Finals-TBA  VS  Div. B -Finals-TBA
5:00 PM Div. A -Finals-TBA  VS  Div. A -Finals-TBA 

Playoff Format

- If match is tied there will be 2 x 15 minute halves with golden goal.

- Penalty kicks if match is still tied after extra time.

- Awards will be presented at the finals.